הידעת ?

החלפת מקום עבודה ב-6 השנים האחרונות?   יש לך ילד הלומד בחינוך המיוחד?   קיבלת דמי אבטלה ?  בדוק זכאותך לקבלת החזרי מס.  לחץ כאן: החזרי מס לפרטים נוספים.

הישארו מעודכנים

הרשמו לרשימת הדיוור של משרדנו, ונעדכן אתכם בחדשות, עדכונים ומידע חשוב
דף הבית >> מאמרים >> ביטול קנסות

ביטול קנסות ועיקולים

אמאל'ה, קיבלתי קנס! מה עושים??

קיבלת אל תיבת הדואר מכתב שעליו מתנוססת הכותרת עיקול? או מכתב שכאשר פתחת אותו 'קפצה' לך לעיניים המילה 'קנס' או חיוב שלא תוכנן? אל דאגה. אני כאן איתך ואני יודעת לפתור את הבעיות האלו בקלות. כמי שמדברת את שפת הרשויות באופן שוטף, אני מאתרת ומבינה בקלות את מקור הבעיה ופותרת אותה עבורך.
אז למה בכלל מקבלים מכתבי קנסות ועיקולים?
אחת הסיבות הנפוצות לקבלת קנס היא עיכוב בדיווח החודשי לביטוח הלאומי, למע"מ או למס הכנסה. אך ישנן סיבות נוספות שעלולות להביא אותך לקנסות, ביניהן: אי תשלום דמי ביטוח לאומי עבור עובד, קליטה שגויה של דיווחים, אי הגשת דוח שנתי או אי שידור של דוח שנתי וכד...

מה אני עושה עבורך כאשר מתקבל אצלך בתיבת הדואר מכתב שכזה?

קנסות ועיקולים ניתן לבטל או להפחית. ברבים מהמקרים יש מה לעשות ואין צורך לקבל את רוע הגזרה כפי שהיא. אני לימור בראל חדד, בעלת משרד לייעוץ מס במודיעין, מומחית לנושא ואשמח לעזור גם לך להיפרד מהקנס או העיקול בידידות ולהמשיך הלאה בחייך העסקיים.
איך אני עושה את זה? כמי שמכירה היטב את שפתן של הרשויות ואת דרכי הפעולה שלהן, אני מאתרת את מקור הקנס או העיקול, מבינה מה התפספס והאם מדובר באיזשהו עיכוב בתשלום מצדך או בטעות מצד הרשות.
במידה ומדובר בטעות מצד הרשות הרלוונטית (ביטוח לאומי, מע"מ או מס הכנסה), אני פועלת באופן מיידי להעמידה על טעותה ולוודא שהדרישה מבוטלת באופן מיידי. במידה ומדובר בעיכוב בתשלום מצדך או בעיכוב בהגשת מסמכים או דוחות שנדרשת להגיש, אני מגישה בשמך בקשה מנומקת והגיונית אל הרשות הרלוונטית לביטול הקנס או העיקול. במסגרת בקשתי אני מסבירה לרשות את הסיבות לעיכוב ומגישה את הבקשה באחת מהדרכים המקובלות, תוך בחירה בדרך שתיצור במקרה זה את סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר (לעיתים באמצעות מפגש ישיר עם הפקיד הרלוונטי, לפעמים באמצעות משלוח פניה באימייל או בפקס ולעיתים באמצעות תוכנות המחשב המקשרות בינינו ובין רשויות המס, כמייצגת של לקוחותיי).
כמובן שאני וצוות משרדי מנהלים מעקב מסודר אחר הטיפול בבקשות ביטול הקנסות והעיקולים ואנחנו מוודאים שאכן כל בקשה כזו מסתיימת עם לקוח שבע רצון.

האם זה תמיד פתיר?

בהחלט לא. אני וצוות משרדי עושים את מרב המאמצים על מנת להביא לביטול קנסות ועיקולים, הפחתה בקנס או פריסת תשלומים נוחה. אנו פועלים מתוך ניסיון רב שנים, ידע ומומחיות שפיתחנו וקשרים ענפים ברשויות שמאפשרים לנו ליצור קשר בלתי אמצעי ולהגיע להישגים גבוהים ולשיתוף פעולה – אבל... איננו קוסמים.
שים לב, מי שמאחר באופן כרוני בדיווחים לרשויות המס, לא תמיד יוכל ליהנות מהקלות וביטולי עיקולים וקנסות. רשויות המס לא מקלות ראש במקרים של חזרה על עיכובים.

אז איך מונעים מראש הגעת מכתבי עיקול וקנסות מלחיצים?

ישנם כמה דברים בסיסיים שבאפשרותך לעשות על מנת להימנע מלכתחילה מלהגיע למצבי קנסות ועיקולים:
  1. הקפד לשלם בזמן את תשלומי המע"מ, מס הכנסה והביטוח הלאומי. קל מאוד לעשות זאת כאשר אתה מיוצג על ידי משרד יעוץ מס שדואג לך.
  2. הקפד להגיש ניירת, מסמכים ודוחות שנתבקשת להגיש על ידי אחת מרשויות המס – במסגרת הזמנים שנקבעה. כך תחסוך הרבה התעסקויות מיותרות. גם במקרה זה, משרד יעוץ מס שדואג לך, מסייע בביצוע הפעולות הדרושות בזמן, מבלי להיגרר לדחיינות.
  3. חלק מהעסקים יכולים להפיק חשבוניות לאחר קבלת התשלום בפועל, ולא לפני כן. שיטה זו מומלצת מאוד ויכולה לסייע בתזרים המזומנים של העסק ובכך למנוע מצבי קושי בתשלום המע"מ, שעלולים להביא לאי תשלום בזמן ולקנסות.
  4. ולסיום – הכי חשוב, היה קשוב להנחיות ולהתראות שלי כיועצת המס שלך, ולא תידרש להתמודד עם קנסות ועיקולים.
אשמח מאוד לעמוד לרשותך על מנת להבטיח שהקשר שלך עם רשויות המס ינוהל בשגרה באופן משביע רצון, כך שלא תגיע למצבים של קנסות ועיקולים. אני עדה לכך כי במרבית המקרים כאשר מנהלים באופן שוטף את הקשר בצורה נכונה וטובה, גם אם אתה נקלע לאיזשהו קושי – רשויות המס נכונות יותר לבוא לקראתך.
 
גם העסק שלך יכול להיות בידיים טובות בכל מה שקשור לייעוץ מס – אני, לימור בראל חדד, בעלת משרד לייעוץ מס במודיעין, מתחייבת לבצע עבורך את העבודה על הצד הטוב ביותר, ביעילות ובמקצועיות, ולפעול עבורך לתשלום המס הנמוך ביותר ולחסכון משמעותי של זמן וכסף. 
לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת היכרות: זה מספר הטלפון שלי 050-8616168 וניתן לפנות אלי גם כאן (לינק) ואשמח לקבוע פגישת היכרות.
ואם מקום מגורייך באזור מודיעין – זכית גם לקרבה פיזית. משרדי ממוקם במודיעין ואשמח להעניק לך שירות קרוב לבית וקרוב ללב.