הידעת ?

החלפת מקום עבודה ב-6 השנים האחרונות?   יש לך ילד הלומד בחינוך המיוחד?   קיבלת דמי אבטלה ?  בדוק זכאותך לקבלת החזרי מס.  לחץ כאן: החזרי מס לפרטים נוספים.

הישארו מעודכנים

הרשמו לרשימת הדיוור של משרדנו, ונעדכן אתכם בחדשות, עדכונים ומידע חשוב

טיפים

יצאת לדרך עצמאית? 
שאלת השאלות: איך לבחור את יועץ המס המתאים לך ביותר?

יועץ המס מטפל בקשר שלך עם רשויות המס ובמקרים רבים גם מנהל את חשבונותיך. אפשר בהחלט להסתכל עליו כעל איש הסוד שלך, מי שחשוף לקרביים של העסק שלך ואף משפיע על מצב חשבונותיך. מכיוון שכך, עלייך לוודא בראש ובראשונה שיש לך חיבור טוב לאדם שמולך, שניתן לסמוך עליו, שיש לך תחושה נינוחה לשוחח עמו, לשאול אותו שאלות ולקבל תשובות. 
איך בודקים אם יש חיבור בינך ובין יועץ המס? נפגשים איתו, משוחחים עמו, שואלים שאלות. בשיחתכם יש לברר אם הוא יטפל בך באופן ישיר או מי מעובדיו. אם לא יטפל בך באופן ישיר, חשוב ליצור היכרות מקדימה עם העובד הרלוונטי. 
דרך נוספת לברר האם האדם מולך הוא המתאים לשמש עבורך יועץ מס, היא לבקש מספרי טלפון של לקוחות ממליצים. שיחה עם לקוחותיו הנוספים תסייע בהבנה אם סגנון העבודה והקשר המתואר בפניך מתאים לצורך שלך ולאישיות שלך. 
במידה ותחושתך היא שהאדם היושב מולך יכול להתאים, אני ממליצה בחום לברר עמו גם כמה שנות ניסיון בייעוץ מס אחוריו, מה תחומי ההתמחות העיקריים שלו והאם הוא רשום בפנקס יועצי המס המייצגים ויש לו רישיון בר תוקף.
בהצלחה!

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא?  רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

מה זה קרן השתלמות והאם חשוב שתהיה לך אחת כזו?
שאלת אותי? אז אענה. אני בהחלט ממליצה להחזיק בקרן השתלמות שהיא במילים פשוטות – קופת חסכון. קרן השתלמות נחשבת למוצר חיסכון טהור, היות שבתום 6 שנים של חיסכון, ניתן להוציא את הכסף שנצבר, כולל הרווחים שנוספו, ללא תשלום מס. הפטור ממס תקף עד תקרה מסוימת של חסכון, לאחריה ישנו מיסוי הן בעת ההפקדה והן בעת המשיכה.

כיצד בוחרים קרן השתלמות? 
מלבד בירור התשואות של הקרן, אני ממליצה לך לבדוק את רמת הסיכון בה נוקטת הקרן בניהול הכספים ולברר האם רמה זו תואמת את רמת הסיכון המתאימה לך. 
מה עוד כדאי לבדוק?
את רמת וסגנון השירות שהקרן מעניקה ללקוחותיה.

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא?  רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

איך תדע אם התשלומים החודשיים שלך למס הכנסה תואמים את הכנסתך או גבוהים מדי?
בעיקר בקרב עסקים קטנים, התשלום החודשי למס הכנסה (מה שנקרא בשפה המקצועית 'מקדמות' ) עלול להכביד על תזרים המזומנים החודשי.
 במידה והמקדמות שלך גבוהות ביחס לרווחים האמיתיים של העסק, אמנם תקבל החזר עם ריבית לאחר הגשת הדוח השנתי, אבל בפועל התשלום הגבוה מכביד על התזרים מדי חודש בחודשו.
 מצד שני, תשלום מקדמות נמוכות מדי, יחייב בהמשך בתשלום השלמה שעלולה להיות עול גדול וכבד. 
על מנת לוודא שהתשלומים החודשיים שלך למס הכנסה הגיוניים ומתאימים להכנסות שלך – פנה אלי ואני אחשב עבורך מה המקדמות המתאימות לך ונבקש ממס הכנסה להתאימן בפועל.

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא?  רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

האם הוצאות על בתי קפה יכולות להיחשב כהוצאות מוכרות?
התשובה העקרונית שלילית.
 הוצאות בתי קפה ומסעדות אינן מוכרת לצורכי מס. ישנם מקרים חריגים בלבד בהם כן מכירים בהוצאות בתי קפה, והם עשויים להתרחש במידה ובית העסק הוא ביתך, והפגישות בבתי הקפה דרושות בענף העסקי שלך לשם יצירת הכנסה באופן ישיר. יחד עם זאת , גם אם מאפייני העסק שלך תואמים את אלו שתוארו למעלה – חשוב להתייעץ עם יועץ מס לפני הגשת הוצאות בתי קפה. אני אשמח לסייע לך בנושא.

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא?  רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

תרמת כסף לעמותה? יכול להיות שזה יחשב לך כהוצאה מוכרת
כספי תרומות מוכרים כהוצאה מוכרת, במידה וגובה התרומה עומד על לפחות 190 ₪, ובתנאי שהכספים המועברים אל העמותה מוכרים במס לפי סעיף 46. מטרת החוק בנושא היא לעודד תרומה לארגונים ומוסדות ציבור וניתן לקבל בגין תרומות אלו החזר של 35%. 
אני ממליצה לך לבדוק מול העמותה שבכוונתך לתרום לה, שהכספים המועברים אליה אכן מוכרים במס לפי סעיף 46, וכן לדאוג לקבל ממנה קבלה מקורית. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא?  רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

מס הכנסה שלילי  ? האם מגיע לי לקבל?
רשות המסים מבקשת לעודד תעסוקת ישראלים ולשם כך מעניקה 'מענק עבודה', או מה שנקרא 'מס הכנסה שלילי', לזכאים. את בדיקת הזכאות ניתן לבצע באתר רשות המסים או ברשות הדואר, בסניף הקרוב למקום מגוריך. במידה ונמצאת זכאי לקבל מענק עבודה לשנת המס 2014, עליך להגיש את התביעה בדואר עד ליום 30.9.2015. 

קיבלת דרישה ממס הכנסה להגשת הצהרת הון? רוצה להבין מה זה בדיוק?
הצהרת הון היא דו"ח המוגש למס הכנסה אחת למספר שנים (בדרך כלל כ- 5 שנים), המצהיר על נכסיך והתחייבויותיך. מיום שמס הכנסה דרש ממך להגיש הצהרות הון, עומדים לרשותך 120 ימים לטובת הגשת ההצהרה (ניתן לבקש אורכה במידת הצורך). 
אני ממליצה בחום להיעזר ביועץ מס לשם הגשת הצהרת ההון, היות שמדובר בכלי חשוב של רשויות המס המסייע להן לבדוק את נכונות הדיווחים השנתיים. טעויות בהגשה עלולות לגרור חיובי מס שלא לצורך! 
כשאני מכינה עבורך את הצהרת ההון שלך, אני מבצעת את הבדיקות המקצועיות הדרושות, על מנת לזהות מבעוד מועד אם ישנן טעויות ואם ישנם נושאים הדורשים הסברים. אני דואגת גם לתעד את כל התהליך, כך שבעתיד המידע יהיה שמור אצלך ולא יהיה לך צורך לשחזר אותו ולייצר אותו מחדש. 
עוד על הצהרת הון – כאן (לינק לתחום עיסוק הצהרות הון)

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא?  רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.
החלטת לפתוח עסק? מזל טוב! 
כעוסק עליך לקיים קשר עם רשויות המס: מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. את הקשר אני ממליצה בחום לקיים באמצעות יועץ מס מומחה לנושא אשר יוכל לסייע לך לעשות את הדברים בקלות, במהירות, בבהירות והכי חשוב – תוך חסכון תשלומי המסים למינימום הדרוש. כיצד לבחור את יועץ המס? – כאן (לינק לטיפ הרלוונטי).
כשאני מסייעת לך בצעדיו הראשונים של העסק שלך, אני פורשת בפניך את כל הידע הדרוש לשם קבלת החלטה מושכלת איזה סוג של עוסק מתאים למצבך ולהכנסה הצפויה לך בשנה הקרובה (עוסק פטור, עוסק מורשה, שותפות או חברה), ואז אני מבצעת עבורך את פתיחת התיקים ברשויות המס הלכה למעשה. התחנה הראשונה בדר"כ היא מע"מ, אחריה אני פותחת לך את התיקים במס הכנסה ובביטוח לאומי. מול כל אחת מהרשויות המצוינות אנו נדרשים במילוי מסמכים לפתיחת התיק. אני אסייע לך בהכנתם ובפתיחת התיקים בקלות ובמהירות. בהצלחה!
עוד על פתיחת עסק – כאן (לינק למאמר)

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא?  רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

יכול להיות שמגיע לך החזר מס?
בהחלט יכול להיות! ישנן לא מעט סיטואציות בחיים שבגינן ניתן לקבל החזר ממס הכנסה. 
החזר מס מיועד לשכירים בלבד, הוא נוצר כאשר התשלום שלך למס הכנסה במהלך השנה היה גבוה מחבות המס שלך בפועל. זה עלול לקרות ממספר סיבות, בהן אם ניכוי המס במקור על ידי המעסיק שלך לא תאם את ההכנסה השנתית שלך, ויש הרבה סיטואציות שעשויות להביא לכך.
באילו סיטואציות כדאי לך לבדוק האם מגיע לך החזר מס? 
א.    החלפת מקום עבודה במהלך השנה האחרונה?
ב.    עבדת במספר מקומות עבודה במקביל?
ג.    היית בשירות מילואים פעיל בשנה האחרונה?
ד.    חד הורי?
ה.    הפסדת כסף בבורסה? 
ו.    ילדת?
אם השבת 'כן' על אחת מהשאלות או יותר, ישנו סיכוי שמגיע לך החזר מס. ישנן עוד הרבה סיבות שעשויות לזכות אותך בהחזר מס. אני ממליצה בחום לבדוק כאן (לינק לתחום עיסוק החזר מס). החזר מס ממוצע עשוי להגיע לכ- 5,000 ₪!

כיצד בודקים את זכאותך? אני בודקת את זכאותך, ללא תשלום, ומגישה עבורך בקשה להחזר מס, המלווה בכל הטפסים והאסמכתאות הדרושים. מרגע האישור של מס הכנסה, יועבר לחשבונך התשלום בתוך 90 ימים. אני עוקבת אחר הגעת התשלום ובמידה והוא מתעכב, אני דואגת לכך שיוחזר עם ריבית והצמדה. הסכומים, כאמור, יכולים להגיע לאלפי שקלים. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? לבדוק את זכויותיך בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

מגיעה לך קצבת נכות? יכול להיות שמגיע לך גם פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי
עובדים עצמאיים המוגדרים על ידי המוסד לביטוח לאומי כבעלי דרגות הנכות הבאות, פטורים מתשלום דמי ביטוח לאומי בכל ענפי הביטוח, למעט הענף לנפגעי עבודה:
א.    עובד עצמאי שהוא נכה עבודה בעל דרגת נכות קבועה של 100% ומקבל קצבה לפי חוק ביטוח נפגעי עבודה.
ב.    עובד עצמאי שהוא נכה בעל דרגת נכות קבועה של 75% לפחות ומקבל קצבה לפי חוק ביטוח נכות.
ג.    עובד עצמאי שהוא נכה בעל דרגת נכות כללית זמנית של 75%, שנה לפחות.
לפי 'חוק לרון', המשפר את תנאי העבודה של מקבלי קצבת נכות, מקבלי קצבת נכות המעוניינים להגדיל את פעילותם העסקית, יכולים לעשות זאת מבלי שתפגע קצבת הנכות שהם מקבלים. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? לבדוק את זכויותיך בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

היית במילואים? כך מחושב התגמול של ביטוח לאומי
שיעור התגמול מחושב בהתבסס על ההכנסה החייבת שלך בדמי ביטוח ב- 3 חודשים שקדמו ל- 1 בחודש בו התחלת את שירות המילואים, מחולק ל- 90. מקסימום התגמול לחודש עומד על 43,240 ₪ (5 פעמים הסכום הבסיסי לחודש), מקסימום התגמול ליום עומד על 1,441.33 ₪ (5 פעמים הסכום הבסיסי לחלק ל- 30). מינימום התגמול לחודש הוא 5,881 ש"ח (68% מתוך הסכום הבסיסי), מינימום התגמול ליום הוא 196.02 ₪. 
אם הכנסתך לפי השומה היתה גבוהה מזו שלפיה שולמו לך תגמולי המילואים, מגיעים לך ההפרשים בתוספת הצמדה למדד המחירים לצרכן, ולהפך. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? לבדוק את זכויותיך בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

באיזה מצבים עליך לבצע תיאום מס?
אני מבצעת עבורך תיאום מס במידה והכנסתך נובעת ממספר מקורות ולא ממקור אחד. המטרה של תיאום המס היא למנוע תשלום מס הכנסה עודף, מכל אחד ממקורות ההכנסה בנפרד. איך מבצעים את תיאום המס? אני אשמח לעזור לך, אך באפשרותך לעשות זאת גם באופן עצמאי בפנייה ישירה למס הכנסה באמצעות הדואר או האינטרנט. כך או כך, יש להציג תלושי משכורת של כל אחד ממקורות התעסוקה שלך, בצירוף מספר תיק הניכויים של המעסיק. את תיאום המס יש לבצע במהלך אותה שנת מס. רוצה לדעת עוד על תיאום מס? (לינק לתחום עיסוק תיאום מס)

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? לבדוק את זכויותיך בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

עומדת לצאת לחופשת לידה? כך מחושב התשלום שתקבלי
דמי הלידה של נשים עצמאיות מחושבים על בסיס שנתי ולא על בסיס חודשי, בדומה לעובדות שכירות. ברמה הראשונית, תקבלי דמי לידה בהתבסס על הכנסותיך ב- 3 החודשים שקדמו ללידה, אך לאחר מכן, נערכת שומה סופית, ובמידה וזו תציג הכנסות נמוכות מהשומה הקודמת, תידרשי להחזיר חלק מהסכום לביטוח לאומי. היות שמדובר בסוגיה מורכבת וחשובה, רצוי לנהלה ולתכננה מראש. אני נמצאת כאן לרשותך ומזמינה אותך לפנות אלי במהלך חודשי הריונך כדי שנתכנן ביחד את פעילותך כך שתקבלי דמי לידה שהולמים את הכנסתך. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

הורה לפעוט? יכול להיות שמגיעות לך נקודות זיכוי?
אם הנך הורה לילדים עד גיל 4, בהחלט יתכן שמגיעות לך נקודות זיכוי במס. ההטבה ניתנת לאחד משני ההורים: אם ההורים נשואים - ההטבה ניתנת לגבר, אם ההורים פרודים או גרושים – ההטבה ניתנת להורה שהילד אינו בחזקתו, אם ישנו רק הורה אחד – הוא מקבל את ההטבה.  
נקודות הזיכוי ניתנות באופן הבא: נקודת זיכוי אחת בשנת הלידה של התינוק ובשנה הרביעית לחייו, שתי נקודות זיכוי בשנה השנייה ובשנה השלישית. 
יש לך ילדים בגילאים האמורים וברצונך לברר האם מחושבות למשפחתך נקודות זיכוי אלו? אני אסייע לך בבדיקה ובטיפול.

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

מהם דמי פגיעה ומי רשאי לקבלם?
דמי פגיעה הם תשלום שמועבר על ידי ביטוח לאומי למי שנפצע או חלה במהלך עבודתו, ואינו יכול עוד לעבוד בה. שיעור דמי הפגיעה מחושב לפי 75% מגובה ההכנסה החייבת במס, לשכירים ולעצמאים כאחד, באופן ממוצע בשלושה החודשים שקדמו לפגיעה. לעצמאים מחושבים דמי הפגיעה לפי ההכנסות בשנת המס השוטפת. למי שמועסק גם כעצמאי וגם כשכיר מחושבים דמי הפגיעה לפי ההכנסות משני המקורות גם יחד, ובתנאי שאכן דיווחת לביטוח לאומי על היותך עצמאי כנדרש. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

מה דינם של חובות ישנים לביטוח לאומי?
במשך הרבה שנים החוק לא הגדיר את מועד ההתיישנות של תביעת חובות על ידי ביטוח לאומי. משמעות הדבר היתה שאם צברת חוב לביטוח לאומי, במשך תקופה מסוימת בחייך, מבלי לדעת, וביטוח לאומי 'עלה על זה' אחרי הרבה שנים, ניתן היה לדרוש ממך תשלום, גם של עשרות אלפי שקלים! כך למשל, אם בגיל 50+ החלטת לפתוח עסק ובעת פתיחתו גילה ביטוח לאומי שלמעשה לא שילמת במשך תקופה מסוימת בה לא עבדת במהלך הלימודים לאוניברסיטה, הוא יכול היה לדרוש תשלום חובות בו במקום, גם אם מדובר בעשרות אלפי שקלים שאינם זמינים לך ברגע זה. 
למרבה המזל, קבע ביהמ"ש לאחרונה כי ההתיישנות על חובות תחול בתום 7 שנים, וכך שם קץ להתיישנות הבלתי מוגבלת של חובות לביטוח לאומי. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

עבדת עד כה בשני מקומות עבודה וכעת ברצונך לקבל דמי אבטלה בגין הפסקת עבודה באחד מהם?
אם עד כה היו לך שני מקורות הכנסה (כשכיר בשני מקומות או כשכיר ועצמאי), יהיה לך קושי לנצל את זכותך לדמי אבטלה, מכיוון שהמוסד לביטוח לאומי מקזז את ההכנסה שנותרה לך מדמי האבטלה שלכאורה מגיעים לך. דמי האבטלה שתקבל בפועל לא יתאימו לרמת ההכנסה אליה התרגלת. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.

מהן הכנסות פאסיביות ומה דין דמי הביטוח בגינן?
הכנסות פאסיביות הן הכנסות שאינן מפעולה אקטיבית, למשל: השכרת נכס שלא למגורים, תמלוגים ממכירת ספרים וכדומה. עד לשנת 2008 היו ההכנסות הפאסיביות פטורות מדמי ביטוח כל עוד הן נמוכות מההכנסות האקטיביות שלך. החל משנת 2008 רק 25% מההכנסה הפאסיבית פטורה מדמי ביטוח, ללא קשר לגובה הכנסתך האקטיבית. במקביל, קבע החוק כי על אף תשלום דמי הביטוח במקרה הזה, ההכנסות הפאסיביות אינן מזכות בגמלאות.

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.


האם באפשרותך להיות גם עצמאי וגם שכיר?
בוודאי. בדוח השנתי ובהצהרות הון עליך לדווח על כל הכנסותיך, הן מעבודתך כשכיר והן מעובדתך כעצמאי. כמו כן, יכול מאוד להיות שיהיה לך כדאי לעשות תיאום מס, על מנת לא לשלם מעבר למה שנדרש ביחס לגובה הכנסתך הכוללת. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן  ואשמח לעזור.

מה הם אישורי ניכוי מס במקור וניהול ספרים, ואיך משיגים אותם?
אישור על ניכוי מס במקור הוא אישור שלקוחותיך משתמשים בו כדי לדעת האם עליהם להעביר חלק יחסי מהתשלום שלך ישירות למס הכנסה. מטרת מס הכנסה בשיטת תשלום זו, היא להעלות את אחוזי גביית המיסים. אישור על ניהול ספרים הוא האסמכתא לניהול ספרי הנהלת חשבונות על פי החוק. 
בדרך כלל מי שידרוש ממך אישורים אלו הם גופים גדולים שעובדים על פי נהלי פתיחת ספק כשהם מתחילים לקל ממך שירותים. את האישורים האלו ניתן לקבל מיועץ המס וניתן גם להורידם ישירות מאתר האינטרנט של רשות המסים. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן  ואשמח לעזור.

מה עליך לעשות במקרה של דילוג בטעות על חשבונית בפנקס החשבוניות?
הטיפול פשוט מאוד. עלייך לרשום 'מבוטל' על החשבונית באופן גדול וברור, בצירוף שני קווים, כך שיהיה ברור לגמרי שחשבונית זו מבוטלת. הפעולה דומה לטיפול בביטול המחאה. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן  ואשמח לעזור.

טעית בחישוב גובה התשלום בחשבונית שהפקת? טעית בשם הלקוח?
אל דאגה. עליך לסמן קו ברור על הטעות ולכתוב בכתב יד את הפרט הנכון, שם הלקוח או הסכום לתשלום.
במידה והחשבוניות שלך מנוהלות במערכת ממוחשבת או באמצעות אתר אינטרנט המפיק חשבוניות, ככל הנראה יהיה עליך לבטל את החשבונית ולהפיק חדשה עם הפרטים הנכונים.

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן  ואשמח לעזור.

אין לך הכנסות בחודשים האחרונים? תוהה אם עליך לדווח לרשויות את הדיווח החודשי או לא?
תשובתי אליך היא שעליך לדווח, בהחלט. אנחנו מדווחים על 'אפס הכנסות'. אי דיווח יגרור קנסות, שכן הרשויות לא יודעות אם אי דיווח משמעו שאין הכנסות או שהעוסק פשוט לא פועל על פי החוק. 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן  ואשמח לעזור.

מה זה חשבונית עצמית?
חשבונית עצמית היא מצב די נדיר, אחד המקרים העיקריים בהם יהיה עליך להוציא חשבונית עצמית הוא אם ברצונך לשלם לספק שהוא שכיר ולכן אינו יכול להפיק עבורך חשבונית בעצמו. על חשבונית זו לא יהיה עליך לשלם למע"מ.  

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן  ואשמח לעזור.

    
רוצה להעסיק עובדים? הנה פרטים על עלות שכרם
בכל העסקת עובד עליך לקחת בחשבון מספר תשלומי חובה שעשויים להגיע לכ- 25% עלויות המתווספות לשכר הברוטו של העובד. כמעסיק, עליך לשלם דמי ביטוח לאומי – עלות מעביד, דמי חופשה שנתית, דמי מחלה, דמי הבראה וביטוח פנסיוני. 
על עלויות אלו מצטרפות לעיתים עלויות נוספות, לפי חוזה ההעסקה מול העובד, למשל: נסיעות, קרנות השתלמות ועוד.

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא? רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן  ואשמח לעזור.
מה גובה המחזור של עוסק פטור לשנת 2015?
רשות המסים קבעה כי בשנת 2015 יחשב ל'עוסק פטור' עוסק שמחזור הכנסותיו אינו עולה על 100,000 ש"ח  . אם ברצונך לבדוק את גובה המחזור הצפוי לך בשנה הקרובה, על מנת לקבל החלטה אם לעסוק כ'עוסק פטור' או כ'עוסק מורשה', אשמח לעמוד לרשותך, לבדוק עבורך ולייעץ לך מה סוג העסק הנכון לך. עוד על בחירה בין עוסק פטור לעוסק מורשה – כאן (לינק למאמר) 

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא?  רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור..
החלטת לסגור את העסק שלך? 
במידה והחלטת לסגור את העסק, עליך לעדכן בראש ובראשונה את יועץ המס שלך, היות שנדרשות מספר פעולות לביצוע מול כל אחת ואחת מרשויות המס. לעיתים התהליך אורך זמן היות שאת התיקים סוגרים רק לאחר דיווח על מכירת הציוד שהיה בעסק וכדומה (במידה ומדובר בעסק בעל ציוד). עליך לוודא שקיבלת אישור מכל אחת מהרשויות: מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי בגין סיום תהליכי סגירת העסק מולן, ואי קיום חובות. במקביל, עליך להמשיך ולשלם דמי ביטוח לאומי, ולדווח לביטוח לאומי אם וכאשר התחלת לעבוד כשכיר במקום המשלם עבורך דמי ביטוח לאומי.

רוצה לקבל פרטים נוספים בנושא?  רוצה לקבל את עזרתי? אני זמינה כאן ואשמח לעזור.