הידעת ?

החלפת מקום עבודה ב-6 השנים האחרונות?   יש לך ילד הלומד בחינוך המיוחד?   קיבלת דמי אבטלה ?  בדוק זכאותך לקבלת החזרי מס.  לחץ כאן: החזרי מס לפרטים נוספים.

הישארו מעודכנים

הרשמו לרשימת הדיוור של משרדנו, ונעדכן אתכם בחדשות, עדכונים ומידע חשוב

תאום מס

 1. שכיר בשני מקומות עבודה או יותר? ככל הנראה מס הכנסה גובה ממך חבות מס בשני המקומות. פעולת תיאום מס תבטיח לך שמס הכנסה לא יגבה ממך סכום גבוה מהנדרש.
 2. יצאת לפנסיה לאחרונה לאחר שירות במשרד הביטחון? לאור זאת יש לך פנסיה קבועה ממשרד הביטחון וגם עבודה חדשה באזרחות? אם לא תבצע תיאום מס יהיה עליך לשלם למס הכנסה מדי חודש על פי מדרגת המס הגבוהה ביותר, כלומר, כ- 47% מההכנסה החודשית החדשה שלך. 
את תיאום המס ניתן לבצע רק בהתייחס לשנת המס הנוכחית.

אילו מסמכים דרושים לך להגשת בקשת תיאום מס?
 1. צילום תלוש שכר אחרון. אם הבקשה מוגשת בתחילת השנה, יש להביא את תלוש השכר של חודש דצמבר בשנה הקודמת.
 2. אישור על תשלומים אחרים שהתקבלו באותה התקופה.
  אתה שכיר ובמקביל גם עוסק פטור ומעוניין לדעת האם באפשרותך לבצע תיאום מס?
 3. כעוסק פטור אינך צריך לבצע תיאום מס, שכן במסגרת הדוח השנתי שלך אתה מצהיר על כלל הכנסותיך, בהן גם שכרך מהיותך שכיר, ועל פי נתוני הדו"ח השנתי מחשבים את הסכום שיש להפריש מרווחיך לטובת מס הכנסה. לכן, אי ביצוע תיאום מס במקרה שלך אין משמעו כי יהיה עליך לשלם מס גבוה יותר.

אז אילו אפשרויות עומדות בפניך לביצוע תיאום מס בפועל?
 1. פניה עצמאית למשרדי מס הכנסה הקרובים למקום מגוריך - עליך לקחת בחשבון כי הפעולה עשויה לקחת זמן, היא כוללת המתנה בתור ונדרשת ממך הקפדה מאוד גבוהה על הבאת המסמכים כנדרש, שכן אם יהיה מסמך חסר, יתכן שיהיה עליך להשלימו באמצעות הגעה חוזרת.
 2. תיאום מס באתר האינטרנט של רשות המיסים – עליך לשים לב היטב שהקלדת הנתונים על ידך מתבצעת באופן מדויק ונכון מכיוון שבהגשת בקשה באמצעות אתר האינטרנט של רשות המסים, לא ניתן לתקן טעויות וכן לא ניתן לדרוש את כל הטבות המס. כמו כן, האתר מאפשר להפיק אישור מהסוג הזה רק פעם אחת בשנה.
 3. תיאום מס ישירות באמצעות המעסיק או משלם הפנסיה (זה חייב להיות המשלם הראשי) – עליך לבצע מעקב קפדני אחר הביצוע שכן עלולות להיות טעויות בנתונים. כמו כן, ישנם מעסיקים שמסרבים לבצע את תיאום המס עבורך.
 4. עריכת תיאום מס באמצעות יועץ מס או רואה חשבון – זו ברוב המקרים הדרך הקלה ביותר להבטיח שתיאום המס יבוצע נכון ומהר.
מה אני מציעה לך?
אני, לימור בראל חדד, יועצת מס מקצועית ומנוסה, בעלת משרד ייעוץ מס במודיעין, עומדת לרשותך גם בעת הגשת בקשה לתיאום מס.
 • אני מסייעת לך באיסוף החומר הדרוש להגשת הבקשה.
 • אני ממלאת עבורך את הטפסים הדרושים, באופן מקצועי ויעיל.
 • אני דואגת לביצוע הפעולות מול מס הכנסה, עד לאישור בקשתך.
אני, לימור בראל חדד, מתחייבת לבצע עבורך את העבודה על הצד הטוב ביותר, ביעילות ובמקצועיות, ולפעול עבורך לתשלום המס הנמוך ביותר ולחסכון משמעותי של זמן וכסף. 
לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת היכרות: זה מספר הטלפון שלי 050-8616168 וניתן לפנות אלי גם כאן ואשמח לקבוע פגישת היכרות.
ואם מקום מגורייך באזור מודיעין – זכית גם לקרבה פיזית. משרדי ממוקם במודיעין ואשמח להעניק לך שירות קרוב לבית וקרוב ללב.
יש לך שני מקורות פרנסה? יכול להיות שמס הכנסה דורש ממך תשלום מס עודף, או שכבר שילמת תשלומים גבוהים מהצורך. אני כאן כדי לשנות את זה. איך אני עושה את זה? באמצעות פעולה שנקראת תיאום מס.  

מהו תיאום מס?

את תיאום המס אני מבצעת עבור שכירים המועסקים ביותר ממקום עבודה אחד, ועבור עצמאים שנוסף לעיסוקם העצמאי, מועסקים גם כשכירים, בשני מקומות נוספים (מעבר להיותם עצמאים). מטרת תיאום המס היא כאמור לוודא שאין תשלום עודף למס הכנסה, בגין העבודה בשני מקומות או יותר. אז אפשר להירגע , אני כאן כדי לסייע לך ולדאוג שהתשלומים שלך יהיו מדויקים.
אז מי צריך לבצע תיאום מס?
במידה ויש לך שני מקומות עבודה כשכיר, עליך לדווח במקום העבודה השני על עובדת העסקתך במקום נוסף. באופן אוטומטי, דיווח זה מחייב אותך בניכוי של 48% מס במקור בגין מקום העבודה השני, מה שמוריד לך ישירות את גובה משכורתך השנייה בכמחצית הסכום. מה שאני עושה במסגרת תיאום המס, זה חישוב של שתי המשכורות שלך כאילו היו אחת, ובהתאם חישוב גובה המס שלך לפי מדרגת המס בה עומד גובה שכרך המשולב מהכנסותיך משני המקורות.